DARO - Hjælpemidler og tøj
OM DARO
KONTAKT
SKRÆDDERSYET KVALITET
Frihed til bedre at kunne selv
Køreposer
Overtøj
Anorakker
Regnslag
Tilbehør
Smække / Tørklæder
Trøjer / Bluser
Aqvabukser
Børn
Lejringspuder
Tilbud

Sådan foregår det

Når du skal bestille varer, har du to muligheder:

 

1. Du kan besøge vores webshop her på siden og bestille online.

 

2. Hvis du har brug for en snak eller afklaring af eventuelle spørgsmål inden du bestiller, kan du ringe til vores kontor på tlf. 75 88 16 22.

Værd at vide

Varer i udvalg / stofprøver
Er du i tvivl om hvilken model, du skal vælge, kan du få tilsendt en vare i udvalg for at afprøve funktioner eller størrelse. Vi kan også sende stofprøver ud, hvis du er i tvivl om kvalitet eller farve. Du skal dog være opmærksom på, at returnering af varer og stofprøver er for egen regning.

Måleskema
Inden du går i gang med at bestille, er det en god idé at tage dine mål. Du kan printe måleskemaer ud her på siden, som du kan udfylde og sende ind. Det er vigtigt at læse måleskemaet godt igennem og følge anvisningerne nøje, så tøjet får den bedste pasform.

Tilskud
Inden du bestiller er det også vigtigt at få afklaret med kommunen, om der er mulighed for tilskud.

Bestilling
Når du har afgivet din endelige bestilling, går vi i gang med at fremstillingen.

Egenbetaling!
Hvis du har fået tilskud fra kommunen, skal du huske egenbetalingen. Vi sender først varen, når betalingen er registreret.

Leveringstid
Vores leveringstid ligger på mellem 2 og 12 uger afhængig af travlhed. Denne variation i leveringstid skyldes oftest, at efterspørgslen er større på bestemte årstider. Derfor vil leveringstid afhænge af, hvor travlt her er.

DARO|SKAVHOLMVEJ 8| DK-8520|LYSTRUP|TELEFON 7588 1622|FAX 7588 1362|INFO@DARO.DK